evoZero - cement till betong med noll nettoutsläpp

evoZero - tsement, mis võimaldab toota null-netoheitega betooni

Tänu sihipärasele innovatsioonile ja tehnoloogiaarendusele alustab peatselt tööd maailma esimene suuremahuline süsinikdioksiidi kogumise ja salvestuse seadmestik (CCS) tsemenditööstuses. Samal ajal toome turule evoZero® -  tsemenditooted, mis võimaldavad ehitada betoonist nullilähedase heitkogusega.

Lisainfo saamiseks võtke meiega ühendust

evoZero

evoZero

evoZero

Mis on evoZero?

See, mis sai alguse visionäärlikust ideest Norras Brevikis, saab nüüd reaalsuseks maailma esimese tööstusprojektina CCS tehnoloogiat kasutava tehase näol tsemenditööstuses. 

Eemaldades süsinikdioksiidi tsemenditootmise heitest süsinikdioksiidi kogumise tehnoloogia abil, saame sama heade omadustega tsemendi kui varem ja ehitamisel kasutatav betoon on ilma süsinikujalajäljeta. 

Panime sellele tsemendile nimeks evoZero®. 
 

Lisainfo saamiseks võtke meiega ühendust

evoZero

Netoheite nulltaseme saavutamine on võimalik

evoZero® on ainulaadne tsement, mis võimaldab ehitada betoonist ilma netoheiteta. Süsinikdioksiidi kogumise tulemusel saavutatud arvestusliku heitkoguse vähendamine Breviki tehase tsementides koos karboniseerumise* arvestamisega betooni kõvastumisel, võimaldab saavutada netoheite nulltaseme. 

* Karboniseerumine tähendab, et kõikides ehitistes seob betoon kivistumisel süsinikdioksiidi otse õhust ja säilitab selle püsivalt. See on looduslik protsess, mis toimub tsementi sisaldavates toodetes  kogu aeg.
 

evoZero CO2-profiil

PDF, 240.74 KB

Milline on evoZero tootmise tehnoloogia?

Betoon on ühiskonnas kõige levinum ehitusmaterjal. Tsemendi, betooni peamise koostisosa, tootmise süsiniku jalajälg moodustab 5-7 protsenti üleilmsest süsiniku koguemissioonist. 

Heidelberg Materials töötab paljudes paralleelsetes valdkondades, et vähendada tsemenditootmisest tulenevaid heitkoguseid. Suuremate heitkoguste vähendamiseks korraga on aga vaja rakendada süsinikdioksiidi kogumist ja salvestamist.

Allpool olevad slaidid näitavad, kuidas see protsess toimub.

CCS Brevik

CCS-skeem.

CCS Brevik

CCS-skeem.

Ajajoon - sammud visioonist evoZero tarnimiseni

  • 2005: täiemahuline laboriuuring
  • 2011: tehniline teostatavusuuring
  • 2013: projekti käivitamine
  • 2014: tehnoloogia katsetused
  • 2016: teostatavusuuring ja kontseptsiooniuuring
  • 2018: insenerlahenduste ja projekteerimisvõimaluste uuring
  • 2020: käivitatakse Norra valitsuse algatus Longship, et toetada süsinikdioksiidi kogumise ja salvestamise arendamist Norras.
  • 2021: ehituse algus
  • 2025: evoZero® tarne
     

Korduma kippuvad küsimused

Mis on Heidelberg Materialsi eesmärk evoZero väljatöötamisel?

Eesmärk on võimaldada klientidel täita oma jätkusuutlikkuse eesmärke, tarnides neile tsemente, mis võimaldavad ehitada null-netoheitega betoonist. Samuti soovib Heidelberg Materials tekitada suuremat nõudlust oluliselt väiksema süsinikujalajäljega ehitusmaterjalidele, et kiirendada rohepööret meie sektoris.

Miks ma peaksin ehitama evoZero tsemendist?

evoZero on meie tootevalik, mis võimaldab meie klientidel ehitamisel saavutada netoheite nulltase.

Millistes ehitistes saab evoZerot kasutada?

Mis tahes ehitisi saab ehitada evoZero abil, kuna tooted ei tee kompromisse ei kvaliteedi ega tulemuste arvelt.

Kuidas saavutada evoZero abil null-netoheitega betoon?

Netoheite nulltase saavutatakse, kohaldades massitasakaalu jaotamise meetodit süsinikdioksiidi vähendamise suhtes, mis saadakse süsiniku kogumise ja salvestamise tulemusel Breviki tehases ning arvestades karboniseerumist, mille klient saab krediteerida. Massitasakaalu jaotamise protsessi auditeerib sõltumatult Det Norske Veritas (DNV).

Kuidas ma saan evoZerot osta ja sellest ehitada?

Võtke ühendust meie müügiosakonnaga, kust saate edasisi juhiseid.

Müügiosakonna kontaktid