Kunda Nordic Tsement pidas keskkonnapäeva

AS Kunda Nordic Tsement pidas neljapäeval, 27. oktoobril kolmekümne kolmandat keskkonnapäeva. Tänavuse keskkonnapäeva märksõnadeks olid muu hulgas süsinikuneutraalsus, elurikkus, maavarad ja rohepööre.

Lisaks Kunda Nordic Tsemendi juhatuse liikme Meelis Einsteini ülevaatele ettevõtte tegevusest ja tulevikuperspektiividest ning keskkonnajuhi Riin Hiie antud keskkonnaülevaatele kuulati huvitavaid ettekandeid. 

Maastikuarhitektide  Karin Bachmani ja Mirko Traksi ettekandes „Vältimatu väliruum“ oli fookuses elurikkuse säilitamine ja suurendamine linnaruumis. 

Professor Jarek Kurnitski TalTechist andis ülevaate hoonete olelusringi süsinikujalajälje hindamisest ning projektigeoloog Hardi Aosaar rääkis rohepöörde mõjust maavarade nõudlusele.

Kunda Nordic Tsement on keskkonnapäevi pidanud juba aastast 1992, mil neid korraldati kaks korda aastas. Tänavune, Vihula Mõisas peetud  keskkonnapäev oli arvult juba 33. ning sellest võttis osa ligikaudu 60 keskkonnahuvilist. Keskkonnapäeva juhtis Kunda Nordic Tsemendi mäe-ja transpordiosakonna direktor Riho Iskül.

Loe Kunda Nordic Tsemendi 2022. aasta keskkonnaalastest tegemistest lähemalt siit:

Vulkaaniline tuhk aitab vähendada süsinikuheidet

Valmisid karjääride elurikkuse kavad

Killustiku purustussõlm on nüüd ressursitõhusam

Keskkonnauuringud

Tegevusandmed